Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Multimedia

Multimedia

Pierwsze/Najstarsze. Wykład: Początki opactwa tynieckiego

Dodano: 01.02.2016 16:42


Archiwum paryskiej „Kultury” zinwentaryzowane - „Poranek Dwójki” Polskiego Radia

Dodano: 15.01.2016 15:19

Po blisko siedmiu latach zakończono inwentaryzację archiwum Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte pod Paryżem. Zbiory obejmują bogatą korespondencję twórcy „Kultury” Jerzego Giedroycia, dokumenty życia społecznego, rękopisy książek i fotografie.

W „Poranku Dwójki” o przebiegu zakończeniu prac nad inwentaryzacją archiwum paryskiej „Kultury” opowiedział dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.

Posłuchaj na stronie Programu Drugiego Polskiego Radia


Imieniny Jana Kochanowskiego 2015

Dodano: 11.06.2015 17:10


Zapis wideo konferencji „Deskryptory Biblioteki Narodowej”

Dodano: 05.05.2015 16:50

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo wystąpień z konferencji „Deskryptory Biblioteki Narodowej” na stronie konferencji.


Digitalizacja jest narzędziem opatrznościowym - wywiad z Tomaszem Makowskim

Dodano: 05.03.2015 17:01

Większość twórców tworzy po to, by udostępnić swoje myśli, a nie w celu zabezpieczenia bytu swoim potomkom. Zwłaszcza że większość publikacji takich dochodów nie przynosi – powiedział dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej w rozmowie z Maciejem Chojnowskim z portalu otwartanauka.pl. - Nie jest wykluczone, że gdyby autorzy wiedzieli, że ich dzieła będą tak długo chronione prawem autorskim, może wcześniej podpisywaliby umowy o ich uwalnianiu. Chcielibyśmy również, by naukowcy nie pod przymusem ustawy o otwartym dostępie, tylko z oczywistego odruchu udostępniania tego, co badają, przekazywali swoje prace do publicznych repozytoriów.

Zapraszamy do obejrzenia całości wywiadu:


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny