Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Katalogi i bibliografie /
  2. Katalogi kartkowe /
  3. Katalogi rzeczowe książek

Katalogi rzeczowe książek

Gmach główny, al. Niepodległości 213, parter

Informacja

tel. (22) 608 23 24
tel. (22) 608 23 30
e-mail: bninform@bn.org.pl

W skład kartkowych katalogów rzeczowych wchodzi:

  • Katalog systematyczny obejmujący książki polskie i obce opublikowane w latach 1801-1969 oraz 1984-1997 (z wyłączeniem tekstów literackich i podręczników szkolnych). Podstawą przydziału do katalogu jest dziedzina wiedzy, której książka dotyczy, np. książki o literaturze francuskiej znajdują się w dziale Filologia, o historii Francji - w dziale Historia, a o hodowli koni - w dziale Rolnictwo. W poddziałach przyjęto układ kart z opisami publikacji według dat wydania (od najnowszych do najstarszych).
  • Katalog przedmiotowy obejmujący książki polskie opublikowane w latach 1951-1969 w wyborze) oraz książki (polskie i obce) wydane w latach 1970-1999 (z wyłączeniem tekstów literackich i podręczników szkolnych ). Podstawą przydziału są tematy, których książki dotyczą, np. książki o literaturze francuskiej znajdują się pod tematem Literatura francuska, o historii Francji - pod tematem Francja (z określnikiem - historia), a o hodowli koni - pod tematem Koń (z określnikiem - hodowla). Układ tematów jest alfabetyczny, układ kart z opisami publikacji - według dat wydania (od najnowszych do najstarszych).
  • Katalog tekstów literackich
  • Katalog podręczników szkolnych

Uwaga!

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny