Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Imieniny Jana

Biblioteka Narodowa
  1. Imieniny Jana /
  2. Program 2016

Program 2016

SCENA NIEBIESKA

12.00-13.00  Dzieńdobrynka
Fragment spektaklu dla dzieci na podstawie zbioru opowiadań Toona Tellegena Urodziny prawie wszystkich
Adaptacja: Olga Stokłosa i Tomasz Cyz, reżyseria: Tomasz Cyz, muzyka: Adam Strug

13.30-14.30  Czy powieść historyczna jest o historii, czyli literatura pomiędzy faktami a fantazją 
Panel dyskusyjny z udziałem Marcina Ciszewskiego i Jacka Komudy
Prowadzenie: Hanna Maria Giza

15.00-16.00  Piękna czy Bestia, czyli młodzi pisarze rozmawiają o Warszawie
Panel dyskusyjny z udziałem Wojciecha Engelkinga, Patrycji Pustkowiak i Marty Szarejko
Prowadzenie: Justyna Sobolewska

16.30-17.30  Co wiemy o Baczyńskim, czyli o poecie, który lubił smoki

Rozmowa z Wiesławem Budzyńskim
Prowadzenie: Barbara Schabowska


18.00-20.00  Mecz poetycki – o miłości na poważnie i trochę mniej 
Uczestnicy: m.in. Iwona Bielska, Jolanta Fraszyńska, Bartek Kasprzykowski, Edyta Jungowska, Krzysztof Kowalewski, Antoni Królikowski, Rafał Mohr, Patrycja Soliman, Agnieszka Suchora, Wiktor Zborowski
Prowadzenie: Grzegorz Markowski

20.00-21.00  Pieśń świętojańska o Sobótce
Muzyka: Karolina „Resina” Rec, recytacja: Iwona Bielska

21.00  Dansing z BADBITCHES
Grają: Małgorzata Halber i Anna Chojnacka 

SCENA ŻÓŁTA

11.30-13.00  Jak smakowała przedwojenna Warszawa, czyli wielki poczęstunek imieninowy 
Wykład, pokaz kulinarny i degustacja
Prowadzenie: Maciej Nowicki

13.30-14.30  Czy wiersze o miłości to szczyt romantyzmu, czyli „Nowe wiersze sławnych poetów” w akcji

Rozmowa z Grzegorzem Uzdańskim

Prowadzenie: Grzegorz Markowski

15.00-16.00  Czy książkę wystarczy napisać, czyli o rozwoju projektowania i druku
Panel dyskusyjny z udziałem Przemysława Dębowskiego, Andrzeja Palacza i Piotra Rypsona
Prowadzenie: Magdalena Heliasz

16.30-18.00  Slam poetycki

SCENA ZIELONA

11.00-20.00  Czytelnia z książkami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Klub z Kawą nad Książką
14.00-15.00  Spotkanie z Martą Guzowską

15.00-16.00  Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

17.00-19.00  „Poczytalni” na żywo
Radiowy Klub Książkowy TOK FM m.in. wokół książki Pawła Piotra Reszki Diabeł i tabliczka czekolady

SCENA DZIECIĘCA 

12.00-14.00  Wielkie wspólne rysowanie – ilustratorstwo bez ograniczeń wiekowych 
Prowadzenie: Daniel de Latour

14.00-16.00  Fabryka kartek z życzeniami – imieninowy warsztat poetycko-ilustratorski
Prowadzące: Kalina Cyz i Malwina Konopacka

16.00-18.00  Sitodruk na żywo – Kwiaciarnia Grafiki ozdabia koszulki
(warto zabrać ze sobą koszulkę w jasnym kolorze!)

PAŁAC 

11.00-21.00  Wystawa rękopisów i rysunków Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

19.00-20.00  Wieczorynka

Spektakl dla dzieci na podstawie zbioru opowiadań Toona Tellegena Urodziny prawie wszystkich
Adaptacja: Olga Stokłosa i Tomasz Cyz, reżyseria: Tomasz Cyz, muzyka: Adam Strug

PONADTO W PROGRAMIE

od 11.00  Kiermasz książek i indywidualne spotkania z autorami

12.00-19.00  Zapomniane gry podwórkowe – zabawa bez zabawek, ale z przyjaciółmi 


13.00-16.30  Książka dla każdego, Kindle dla najlepszych – literacka gra terenowa z ACADEMICĄ
Rejestracja uczestników od 13:00 do 14:30 na stoisku Academiki

Warszawa Czyta
12.00-19.00  Plebiscyt na książkę kolejnej edycji akcji Warszawa Czyta, literackie mapowanie Warszawy i rysowanki dla dzieci 
16.00-17.00  Spotkanie z Magdaleną Kicińską 

Kordegarda – Galeria NCK
13.00-14.30  Bukklub – rozmowa wokół książki Janusza Rudnickiego Śmierć czeskiego psa
15.00-18.00  Wymienialnia Książek

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny