Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Imieniny Jana

Biblioteka Narodowa

Program 2015

Archiwum: Program z roku 2015

SCENA NIEBIESKA

12.00-13.00 „Rachunek dla dorosłego”
– spotkanie o ks. Twardowskim z Ernestem Bryllem / prowadzenie: Agnieszka Trzeciakowska

13.00-14.00 „Znasz-li Jana Długosza?”
– spotkanie z Marią Koczerską i Markiem Janickim

14.00-15.00 „Czy pisarze lubią krew?”
– rozmowa z Wojciechem Chmielarzem i Szczepanem Twardochem / prowadzenie: Miłada Jędrysik

 

SCENA FIOLETOWA

13.00-14.00 „Czy najładniej rysuje się dla dzieci?”
– spotkanie z Magdą Frankowską, Anną Nowacką-Devillard i Anitą Wincencjusz-Patyną / prowadzenie: Adriana Prodeus

14.00-15.00 „Czy powieści Stefana Themersona są awangardowe?”
– spotkanie z Janem Gondowiczem i Klarą Kopcińską / prowadzenie: Robert Pruszczyński

15.00-16.00 „Po co odgrzewać?”
– Nowe wiersze sławnych poetów. Spotkanie z Grzegorzem Uzdańskim / prowadzenie: Aldona Kopkiewicz

17.00-18.30 Mecz literacki na utwory Stefana Themersona oraz poetów awangardowych
Udział biorą: Iwona Bielska, Joanna Brodzik, Urszula Dudziak, Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Rafał Mohr, Marian Opania, Janina Paradowska, Józef Pawłowski, Kasia Warnke, Przemysław Wyszyński, Zbigniew Zamachowski / prowadzenie: Grzegorz Markowski

19.00-20.00 „Po co są nagrody literackie?”
– rozmowa z Małgorzatą Łukasiewicz, Jackiem Dehnelem i Szymonem Kloską / prowadzenie: Justyna Sobolewska

 

SCENA ZIELONA

14.00-15.30 Slam poetycki

16.00-17.00 „Czego nie potrafi język?”
– spotkanie z Magdaleną Tulli i Markiem Bieńczykiem / prowadzenie: Piotr Kieżun

 

SCENA ŻÓŁTA

16.00-17.00 Fabularny przewodnik po ostatnich pożegnaniach
– spektakl Klubu Komediowego

20.00-21.00 „Pieśń świętojańska o sobótce”
– aranżacja: Magda Tejchma / śpiew: Ania Rusowicz

21.30 Dansing z zespołem Mitch & Mitch

 

PROGRAM DLA DZIECI

12.00-13.00 Dzieńdobrynka
– spektakl dla dzieci „Franek” oraz „Koncercik na oko i ucho” (scena żółta)

13.00-14.00 – pobudzające wyobraźnię warsztaty ilustratorskie dla dzieci - z Malwiną Konopacką (scena zielona)

17.00-18.00 „Niejeden wiersz Franciszki”
– poetycko-ilustratorskie spotkanie z Anną Piwkowską i Emilką Bojańczyk (scena zielona)

19.00-20.00 Wieczorynka „Święty Franciszek”
na podstawie opery Stefana Themersona w tłumaczeniu Magdaleny Heydel. Reżyseria: Tomasz Cyz, muzyka: Janusz Stokłosa (Muzeum Archeologiczne/Arsenał).

 

PONADTO

11.00-20.00 Kiermasz książek i indywidualne spotkanie z autorami

12.00-17.00 „Booklooker w drzewach”
– instalacja i gra miejska z Themersonami / prowadzenie: Roma Gąsiorowska

12.00-19.00 „Warszawa Czyta na Imieninach”
– plebiscyt czytelników na książkę kolejnej edycji „Warszawa Czyta”, rysowanki dla dzieci, gra w Bibliotekę Babel

13.00-14.00 Plenerowa rozmowa Bukklubu o „Wielu demonach” Jerzego Pilcha

15.00-18.00 Wymienialnia książek

17.00-18.00 Spotkanie „Klubu z Kawą nad Książką” z Magdaleną Tulli

18.00-19.00 Plenerowe spotkanie „Klubu z Kawą nad Książką” z Łukaszem Orbitowskim

19.00-20.00 Spotkanie „Klubu z Kawą nad Książką” z Katarzyną Bondą

17.00-18.00 Terenowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Warszawa Czyta” z Tadeuszem Sobolewskim wokół „Chamowa” i „Zawału” Mirona Białoszewskiego

 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny