Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Kalendarz prasy 11 listopada 1917 – 11 listopada 1918

Aktualności

Kalendarz prasy 11 listopada 1917 – 11 listopada 1918

Dodano: 24.11.2017 14:09

Już od dwóch tygodni w cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA codziennie publikujemy jedną, wybraną gazetę sprzed 100 lat – pokazując, czym żyli Polacy w roku dochodzenia do Niepodległości. Historyczne gazety pozwalają zapoznać się nie tylko ze sprawami wielkimi i doniosłymi, jak manifesty polityczne czy sytuacja na frontach, ale także z tymi codziennymi: repertuarami teatralnymi, rubryką towarzyską, kroniką kryminalną czy poradami praktycznymi. Akcja trwać będzie do 11 listopada 2018 r.

Kolejne numery historycznych gazet publikowane są codziennie na głównej stronie POLONA.PL pod symboliczną kartką z kalendarza. Intuicyjny dostęp do archiwalnych numerów czasopism możliwy jest dzięki uruchomionej niedawno nowej funkcjonalności POLONY: panelowi „Prasa”.

Wszystkie prezentowane materiały należą do domeny publicznej i mogą być bez ograniczeń wykorzystywane, także w celach komercyjnych.

Dla tych, co nie śledzili na bieżąco, przypominamy numery z pierwszych dwóch tygodni:

Zapraszamy codziennie na POLONA.PL


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny