Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Konferencja „Biblioteka to inwestycja” – zapraszamy!

Aktualności

Konferencja „Biblioteka to inwestycja” – zapraszamy!

Dodano: 23.10.2017 11:01

Biblioteka Narodowa podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie organizuje konferencję „Biblioteka to inwestycja”. Celem konferencji jest podkreślenie roli i znaczenia inwestowania w biblioteki. Do udziału w obradach zapraszamy wszystkich bibliotekarzy oraz osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą.

Inwestowanie w biblioteki jest priorytetem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W jego ramach przeznaczono środki na wsparcie bibliotek w zakresie poszerzania ich oferty i usług, modernizacji i budowy nowych placówek, upowszechniania czytelnictwa oraz zwiększenia dostępu do nowości wydawniczych. Biblioteka Narodowa prowadzi intensywne prace nad badaniami stanu czytelnictwa w Polsce, realizuje program zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, a także jest liderem zmian w środowisku bibliotekarskim. Inwestycję w bibliotekę można rozumieć także jako tworzenie i dostarczanie nowoczesnych i funkcjonalnych usług bibliotecznych oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego dla potomnych. Najlepszym przykładem nowych usług są projekty i inicjatywy takie jak e-usługa OMNIS, Patrimonium, Academica czy Polona.

W ramach konferencji przewidziano wystąpienia prelegentów z Biblioteki Narodowej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Odbędzie się również panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele Biblioteki Narodowej oraz zaproszeni goście odpowiedzą na pytanie, dlaczego warto inwestować w biblioteki. Rozważania panelistów będą skupione także wokół strategii rozwoju bibliotek, roli finansowania i wspierania działalności bibliotecznej, tworzenia otwartej przestrzeni dla lokalnej społeczności oraz inwestowania w czytelnika.

Pobierz program konferencji 

Konferencja „Biblioteka to inwestycja”
21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
czwartek 26 października, godz. 13.00-14.50, Sala Praga A

 


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny