Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Marta Cichoń prezesem Rady VIAF

Aktualności

Marta Cichoń prezesem Rady VIAF

Dodano: 19.08.2017 11:47

Nowym prezesem Rady VIAF została w piątek 18 sierpnia przedstawicielka Biblioteki Narodowej Marta Cichoń. Funkcję objęła tradycyjnie po zamknięciu dorocznego posiedzenia Rady odbywającego się zawsze w piątek przed rozpoczęciem Światowego Kongresu IFLA. Do tej pory funkcję Prezesa Rady VIAF pełnili przedstawiciele Biblioteki Kongresu USA (Barbara Tillett w 2012 r. i Beacher Wiggins do sierpnia 2016 r.), BN Francji (dwukrotnie Vincent Boulet w latach 2013 i 2015), BN Niemiec (Brigitte Wiechmann w 2014 r.) oraz (do sierpnia 2017 r.) Ricardo Santos Muñoz z BN Hiszpanii.

VIAF (Virtual International Authority File) to usługa łącząca wiele kartotek wzorcowych, której celem jest obniżenie kosztów i zwiększenie użyteczności danych autorytatywnych bibliotek z całego świata dzięki ich dopasowywaniu i łączeniu oraz udostępnianiu tych informacji online. Podstawową funkcją Rady VIAF jest dostarczanie wskazówek dotyczących polityki, praktyk i funkcjonowania VIAF.

Marta Cichoń jest kierownikiem Pracowni Teorii i Organizacji Bibliografii w Instytucie Bibliograficznym Biblioteki Narodowej oraz kierownikiem projektu „e-usługa Omnis”, prowadzonego przez BN od października 2016 r.


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny