Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Nowa Biblioteka Rzeczypospolitej – modernizacja czytelń i modernizacja energetyczna

Aktualności

Nowa Biblioteka Rzeczypospolitej – modernizacja czytelń i modernizacja energetyczna

Dodano: 15.02.2017 16:53

Biblioteka Narodowa rozpoczyna kolejny etap prac związanych z modernizacją swojej siedziby głównej przy al. Niepodległości 213.

Efektem przedsięwzięcia będzie stworzenie najnowocześniejszych w Polsce czytelń, a także przestrzeni sprzyjających wypoczynkowi i rekreacji. Czytelnie zostaną powiększone i wyposażone w sprzęt najnowszej generacji – również taki, który w przyszłości pozwoli na wprowadzenie technologii znajdujących się dopiero na etapie badań. Powiększona zostanie także strefa wolnego dostępu do zbiorów, które udostępniane będą zarówno w sposób tradycyjny, jak i cyfrowy. Z kolei zmiana wyglądu czterech patio sprawi, że staną się one otwartymi, dostępnymi dla czytelników oazami zieleni.

Równie istotnym elementem modernizacji siedziby Biblioteki Narodowej będzie przebudowa wewnętrznych systemów instalacji budynku – modyfikacja systemów docieplenia, wentylacji i oświetlenia umożliwi obniżenie poziomu zużycia energii w budynkach Biblioteki oraz przyczyni się do zmniejszenia ilości emitowanych zanieczyszczeń. Poprawa jakości powietrza poprawi nie tylko warunki korzystania z infrastruktury Biblioteki, ale również jakość życia okolicznej społeczności.

Celem modernizacji siedziby Biblioteki Narodowej jest stworzenie miejsca, które będzie przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania wielu grup społecznych, w tym osób niepełnosprawnych. Takiego, które w nowoczesny sposób zaspokoi potrzeby czytelnicze, jednocześnie przyczyniając się do wzrostu społecznej aktywności kulturalnej, a pośrednio również do rozwoju społeczno-gospodarczego regionu.


Więcej informacji: http://www.bn.org.pl/nowa-biblioteka-rzeczypospolitej/informacje-ogolne/


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny