Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Ruch Wydawniczy w Liczbach. Periodyki

Aktualności

Ruch Wydawniczy w Liczbach. Periodyki

Dodano: 10.02.2017 13:49

„Ruch Wydawniczy w Liczbach. Periodyki” to publikacja, w której przedstawiamy dane statystyczne dotyczące tytułów periodyków opublikowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w jednym roku kalendarzowym.

W aktualnym wydaniu raportu uwzględniamy wszystkie gazety i czasopisma, których wydania z roku 2015 Biblioteka Narodowa otrzymała w formie papierowej nie później niż do końca maja 2016. Tak jak dotychczas, wyjątek został zrobiony dla pism pojawiających się najrzadziej (głównie roczników). W tym przypadku uwzględniliśmy także otrzymane po terminie zamknięcia poprzedniej bazy wydania z roku 2014. Nieprzyjęcie takiej zasady spowodowałoby – ze względu na długi cykl wydawniczy wielu roczników i fakt, że często publikowane są one ze znacznym opóźnieniem – sytuację, w której część tytułów o tej częstotliwości na stałe wypadłaby ze statystyki wydawnictw.

W roku 2015 po raz pierwszy „Ruch Wydawniczy w Liczbach” został podzielony i opublikowany w dwóch osobnych zeszytach – pierwszy z nich obejmuje informacje statystyczne i ich interpretacje dotyczące książek, drugi – periodyków. Obie publikacje dostępne są bezpłatnie w formie PDF w Księgarni BN:

Ruch Wydawniczy w Liczbach 2015. Książki 
Ruch Wydawniczy w Liczbach 2015. Periodyki


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny