Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Spotkania ISBN na Warszawskich Targach Książki

Dodano: 10.05.2017 14:56

Serdecznie zapraszamy na Warszawskie Targi Książki na spotkania przygotowane przez Zespół ISBN Biblioteki Narodowej:

Wszystko co powinniście wiedzieć o zmianach w serwisie e-isbn.

18 maja godz. 11-11.50 – Sala Amsterdam

  • Dlaczego wprowadzamy zmiany w serwisie i czy wymagamy więcej?
  • Jak ułatwić sobie pracę z dystrybutorami?
  • Co się kryje pod skrótami ISNI Thema, Onix?
  • Jakość metadanych a dotarcie do odbiorców?
  • Jak nadawać kategoryzację Thema?

Dorota Cymer i Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej pokażą nowości w serwisie e-isbn. Jak zawsze wysłuchają próśb i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Temu służy Thema lub Komu służy Thema

18 maja godz. 15.30-16.20 – Sala Londyn C

Amazon w Europie, cała branża brytyjska, pół krajowej bazy niemieckiej, cały eksport wydawców hiszpańskich do Ameryki Południowej − jeszcze 3-4 lata temu wydawało się to niemożliwe, żeby wydawcy w różnych krajach korzystali z jednej międzynarodowej i wielojęzycznej kategoryzacji książek.

Tymczasem okazało się, że prosta, wspólna i jednocześnie stosunkowo szczegółowa kategoryzacja została zaakceptowana. Być może w Polsce długo jeszcze będzie pokutował pogląd, że każdy wydawca i każdy sklep ma święty obowiązek stworzenia własnej typologii książek. A być może nastąpi przełom?

O tym będziemy rozmawiać z gośćmi. Gospodarzem spotkania będzie Renek Mendruń, który na zlecenie Biblioteki Narodowej od kilku lat bierze udział w spotkaniach International Thema Steering Committee.

Spotkania odbywają się na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym.


Sprawozdanie Biblioteki Narodowej za rok 2016 opublikowane

Dodano: 09.05.2017 13:42

Zostało opublikowane „Sprawozdanie Biblioteki Narodowej za rok 2016”, zawierające komplet informacji na temat gromadzenia, udostępniania, opracowywania, konserwacji i ochrony zbiorów, a także prac naukowych, przedsięwzięć kulturalnych i promocyjnych podejmowanych przez Narodową Książnicę w minionym roku.


Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dodano: 08.05.2017 11:37

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek składamy wszystkim Koleżankom i Kolegom serdeczne życzenia sukcesów i zadowolenia w pracy oraz w życiu prywatnym.

Tegoroczny Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy z satysfakcją szczególną: ranga polskiego bibliotekarstwa doceniona została na forum międzynarodowym – przyznaniem Polsce prawa do organizacji światowego kongresu Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA 2017, który odbędzie się w sierpniu we Wrocławiu. To wspólne przedsięwzięcie Biblioteki Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i władz miasta Wrocławia umożliwi nam zaprezentowanie krajowych osiągnięć, oraz bezpośrednie zapoznanie się z najnowszymi trendami światowymi i najciekawszymi postaciami naszej branży. To sukces całego polskiego bibliotekarstwa i szansa na jego jeszcze lepszy rozwój!


Biblioteka Narodowa na Warszawskich Targach Książki

Dodano: 05.05.2017 15:54

W dniach 18-21 maja 2017 roku już po raz ósmy na Stadionie PGE Narodowym przy Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1 odbędą się Warszawskie Targi Książki, w których komitecie honorowym jest Biblioteka Narodowa.


Seminarium Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa - 12 maja

Dodano: 04.05.2017 14:25

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 12 maja o godz. 13.00 Wiktor Sybilski przedstawi referat Perspektywy badań nad rozproszonymi księgozbiorami polskimi w okresie 1939-1945 w bibliotekach obszaru niemieckojęzycznego.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny