Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Wojciech Chmielewski pierwszym laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

Dodano: 08.06.2017 12:09

- Marek Nowakowski czuwa nade mną, czego dziś Państwo i ja jesteśmy świadkami – stwierdził Wojciech Chmielewski odbierając nagrodę podczas uroczystości, która odbyła się 30 maja w Pałacu Rzeczypospolitej.  Pisarz opowiadał zgromadzonym o przyjaźni z Markiem Nowakowskim, wspólnych spacerach po Warszawie i rozmowach. - Marek pokazał mi, w jaki sposób powstaje literatura – przyznał Chmielewski.


Imieniny Jana Kochanowskiego - jest już program!

Dodano: 07.06.2017 16:05

W sobotę 1 lipca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego. Jak co roku na literackim pikniku Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa (z książkami w imieninowych cenach!). Gościem specjalnym jest Joseph Conrad (a właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski), dlatego będziemy odmieniać słowo „podróż” przez wszystkie przypadki, dyskutować o uniwersalności literackich doświadczeń i zastanawiać się nad znaczeniem różnorodności. A wszystko to na czterech scenach, obok plenerowych restauracji i kawiarni, w cieniu drzew jednego z najpiękniejszych parków Warszawy.

Zobacz Program Imienin Jana Kochanowskiego 2017


Seminarium historyczne: Rękopiśmienne modlitewniki i modlitwy niemieckie z Biblioteki Załuskich w zbiorach BN

Dodano: 06.06.2017 16:39

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już przed wakacjami spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 9 czerwca o godz. 13.00 dr hab. Anna Just (Instytut Germanistyki UW) przedstawi referat Rękopiśmienne modlitewniki i modlitwy niemieckie z dawnej Biblioteki Załuskich w zbiorach Biblioteki Narodowej.

Pobierz harmonogram seminariów na okres styczeń – czerwiec 2017

Seminarium odbedzie się w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy alei Niepodległości 213, w sali 200.


26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych w roku 2017 – rusza nabór wniosków

Dodano: 05.06.2017 13:18

Nabór wniosków do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa trwać będzie do 26 czerwca br. Budżet Priorytetu na rok 2017 wynosi 26,5 mln zł.


Dyrektor Monika Mitera ponownie powołana w skład Komitetu ds. Prawnoautorskich i Prawnych IFLA

Dodano: 02.06.2017 15:09

Zarząd Międzynarodowej Federacji Organizacji i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA) powołał dr Monikę Miterę, zastępcę dyrektora BN ds. naukowych na drugą już kadencję w skład Komitetu Doradczego ds. Prawnoautorskich i Prawnych IFLA na okres 2017-2019.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny